Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Michał Cieślak (25-2, 19 KO) od niemal roku dumnie dzierży tytuł zawodowego mistrza Europy w wadze junior ciężkiej, ale niewykluczone, że wkrótce odda pas. Wbrew pozorom, to znakomita informacja, bo to oznacza, że Polak jest coraz bliżej kolejnej walki o mistrzostwo świata.

Jak informuje TVP Sport, Cieślak może niedługo zostać wyznaczony do walki wyłaniającej oficjalnego pretendenta do tytułu WBC. W grę wchodzi pojedynek z numerem 3 w rankingu Argentyńczykiem Yamilem Alberto Peraltą (17-9, 1 KO), który pod koniec marca pokonał w RPA, zajmującego 4. miejsce Thabiso Mchunu. Zwycięzca pojedynku miałby walczyć z mistrzem WBC kategorii junior ciężkiej, którym jest Ormianin Noel Mikaelian.

Jeśli tak się stanie, Polak odda pas EBU. Taki scenariusz potwierdził promotor Andrzej Wasilewski w rozmowie z TVP Sport:

- Tę decyzję musimy podjąć na dniach, natomiast myślę, że Michał raczej już ma za sobą tę satysfakcję ze zdobycia pasa mistrzostwa Europy. Zdobył go, później go obronił, tego już mu nikt nie odbierze, ale myślę, że ten pas spełnił już swoją funkcję. Zaczęliśmy rozważać różne aspekty, w tym finansowe i rzeczywiście niewykluczone, że ten pas oddamy. Naszą ambicją jest walka o mistrzostwo świata - mówi prezes KnockOut Promotions.

Pełna treść artykułu w tvpsport.pl >>