Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Już za kilka godzin w Monaco rozpocznie się ceremonia draftu World Boxing Super Series, podczas której poznamy pary ćwierćfinałowe prestiżowego turnieju rozgrywanego w dwóch kategoriach wagowych - super średniej i junior ciężkiej. Polskich kibiców interesować będzie przede wszystkim rywalizacja w limicie do 91 kg, gdzie swoich sił spróbuje Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO).

"Diablo" zdaniem bukmacherów ma najmniejsze szanse na końcowy triumf w turnieju, stąd większość kibiców nad Wisłą spodziewa się, że zawodnik z Polski w pierwszej rundzie zawodów trafi na mistrza WBO Oleksandra Usyka (12-0, 10 KO), który jako pierwszy wybierze sobie oponenta w dzisiejszym drafcie. Tymczasem kilka niezależnych źródeł z Ukrainy sugeruje, że czempion z Symferopola bardziej zainteresowany jest konfrontacją z Marco Huckiem (40-4-1, 27 KO) i to ostatecznie Niemiec będzie musiał skrzyżować rękawice z faworytem WBSS. 

Drugi po Usyku oponenta wybierał będzie posiadacz pasa IBF Murat Gasijew (24-0, 17 KO). Czyżby więc Włodarczyka czekało starcie z potężnie bijącym Rosjaninem? Odpowiedź poznamy dziś wieczorem.