Patronat medialny


 Organizatorzy turnieju World Boxing Super Series podali dziś kolejność, w jakiej rozstawieni zawodnicy wybiorą sobie przeciwników w pojedynkach ćwierćfinałowych. Co oprócz kolejności wyboru wynika z turniejowego rankingu pięściarzy?

Jak zdradził jeden z pomysłodawców WBSS Kalle Sauerland, wiadomo już również, jak zestawione będą pary w kolejnych rundach zawodów. Zgodnie z regulaminem turnieju zwycięzca pojedynku z udziałem pierwszego na liście pięściarzy rozstawionych zmierzy się w półfinale z wygranym w walce z udziałem trzeciego rozstawionego zawodnika. Drugą parę stanowić będą dwaj pozostali zwycięzcy. 

Ponieważ ranking rozstawionych bokserów dla wagi junior ciężkiej wygląda następująco: 1. Oleksandr Usyk, 2. Murat Gasijew, 3. Mairis Briedis, 4. Yunier Dorticos, pewne jest, że Usyk i Gasijew nie mogą ze sobą się spotkać wcześniej niż finale (zakładając, że obaj wcześniej wygrają po dwie walki).

Analogicznie sprawa ma się w turnieju rozgrywanym w kategorii super średniej. Tu ranking rozstawionych ustalono następująco: 1. George Groves, 2. Callum Smith, 3. Chris Eubank, 4. Jurgen Braehmer.