Patronat medialny


 Zaveck JackiewiczJuż tylko niecałe dwa tygodnie pozostały do długo oczekiwanej walki o mistrzostwo świata wagi półśredniej federacji IBF pomiędzy Rafałem Jackiewiczem (36-8-1, 18 KO) oraz broniącym tytułu Dejanem Zaveckiem (29-1, 17 KO). Na początku tego roku Słoweniec zmagał się z kontuzją lewego kolana. Na zaledwie kilkanaście dni przed starciem z Polakiem Zaveck doznał jeszcze urazu łokcia.

- Wszystko jest już pod kontrolą, uraz łokcia nie przeszkadza nam już w treningach i sparingach - przekonuje pierwszy w historii zawodowego boksu słoweński mistrz świata.

- Rafał jest bardzo pewny siebie, niektórzy potrzebują mówić takie rzeczy, żeby się mobilizować. Ja nie muszę, powiem tylko: Rafał, do zoboaczenia w Słowenii ! - mówi z uśmiechem "Mr. Simpatikus".

Pięściarz z Mińska Mazowieckiego przebywa obecnie w Wałczu, gdzie odbywa ostatnie sesje sparingowe przed pojedynkiem z Zaveckiem. Pod koniec tego tygodnia wróci na chwilę do rodziny, by już w niedzielę wyruszyć do Słowenii i tam zostać już do samej walki. Polsko-słoweńska konfrontacja będzie miała miejsce 4 września w Lublanie i będzie rewanżem za wygrany przez Jackiewicza niejednogłośnie na punkty pojedynek z listopada 2008 roku.