Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Przemek Majewski

Nie lada wyzwanie czeka boksującego w kategorii średniej Przemka Majewskiego (16-0, 11 KO) w kolejnym, zaplanowanym na 11 czerwca, pojedynku. Rywalem Polaka będzie doświadczony w bojach z zawodnikami ścisłej światowej czołówki Alex Bunema (31-8-2, 17 KO), zaś stawką potyczki, która uświetni galę boksu w Southaven w stanie Mississippi, cenione przez komitety rankingowe mistrzowskie pasy IBF International i WBO NABO.

35-letni Alex Bunema w swojej trwającej od 1996 roku bogatej karierze zawodowej mierzył się z takimi gwiazdami ringów jak Jermain Taylor, Roman Karmazin czy Sergio Martinez. W ostatnim występie, w minioną środę, reprezentant Kongo uległ na punkty irlandzkiej nadziei wagi średniej Andy'emu Lee.

Promowany przez grupę Global Boxing Majewski po raz ostatni boksował w kwietniu, stopując już w pierwszej rundzie Allena Medinę. Łącznie popularny "The Machine" stoczył 16 walk, wszystkie wygrał, z czego 11 przez nokaut. Bilans Bunemy to 31 zwycięstw (17 przez nokaut), 8 porażek i 2 remisy.