Patronat medialny


 


 

Paweł Stępień (16-0-1, 12 KO) zakończył przygotowania do walki z Ezequielem Osvaldo Maderną (27-7, 17 KO). Pojedynek będzie jedną z głównych atrakcji gali Knockout Boxing Night XX, która odbędzie się 26 marca w Białymstoku. Polak nie ukrywa, że docenia swojego rywala.

- Liczę na ciężką walkę. On jest doświadczonym zawodnikiem, który nawet jeśli się przewróci to wstaje, boksuje dalej i próbuje odwrócić losy walki - mówi pięściarz klasyfikowany na szóstym miejscu w rankingu federacji IBF.

- Potrzebuję zawodników, którzy będą mnie atakować. Nie lubię, kiedy pięściarze przyjeżdżają i chowają się w ringu, żeby tylko przetrwać pojedynek. Wtedy nie wchodzę na szczyt swoich możliwości, ponieważ takie walki mnie rozleniwiają i nie dają odpowiedniej motywacji - dodaje zawodnik ze Szczecina.

31-latek po raz ostatni boksował w listopadzie, wygrywając na punkty z Hernanem Perezem. W ubiegłym roku podopieczny trenera Jurija Wachtierowa zdobył także pas IBF Inter-Continental w wadze półciężkiej.

- Kiedy boksowałem z takimi zawodnikami jak Suchocki czy Lester to były nokauty i widowiskowość. Ostatnio zeszło to na drugi plan, ale teraz znowu chcę pokazać swój szczyt - podsumowuje Stępień.

Główną atrakcją gali w Białymstoku będzie pojedynek byłego mistrza Europy Kamila Szeremety z Saszą Jengojanem. Publiczności, która zasiądzie w Operze i Filharmonii Podlaskiej pokażą się także m.in. Rafał Wołczecki i Laura Grzyb. Transmisja gali w TVP Sport.

Kup bilety na KnockOut Boxing Night XX >>