Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Paweł Stępień (12-0-1, 11 KO) rozpoczął sparingi z mistrzem świata IBF wagi półciężkiej Arturem Beterbijewem (14-0, 14 KO). Obaj pięściarze przygotowują się w ten sposób do zbliżających się walk zawodowych.

Polak wróci na ring 26 października podczas gali Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu, gdzie dojdzie do rewanżu z Markiem Matyją (16-1-2, 7 KO). Beterbijew tydzień wcześniej w Filadelfii przystąpi do pojedynku unifikacyjnego z czempionem federacji WBC Oleksandrem Gwozdykiem.

- Po pierwszych sparingach mogę potwierdzić, że Beterbijew naprawdę kopie. Nawet przez gardę jego ciosy mają dużą moc. Ma straszny ciąg do przodu, ale w końcu to mistrz świata w sile wieku. Nie zakładałem jednak, że będzie lekko - relacjonuje Stępień, który w Kanadzie spędzi trzy tygodnie.

- Wiedziałem, że na tych sparingach mogę bardzo skorzystać. Trzeba sparować i boksować z coraz mocniejszymi rywalami. Tylko w ten sposób można do czegoś dojść. Trzeba uczyć się od najlepszych, ciężko pracować i sprawdzać się - mówi pięściarz ze Szczecina.

Pierwsza walka Stępnia z Matyją odbyła się w lipcu. Po dziesięciu rundach pojedynku o mistrzostwo Polski wagi półciężkiej, sędziowie wypunktowali remis.

Główną atrakcją gali w Sosnowcu będzie powrót na ring byłego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Artura Szpilki, który zmierzy się z Włochem Fabio Tuiachiem. Kibice zobaczą w akcji także Fiodora Czerkaszyna, którego przetestuje doświadczony Argentyńczyk Guido Nicolas Pitto. Na zawodowych ringach podczas gali KBN 8 zadebiutuje również Kamil Bednarek.

Kup bilety na galę Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu >>