Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Już jutro na gali w Liverpoolu Michał Syrowatka (19-1, 7 KO) spróbuje powtórzyć sukces z lipca ubiegłego roku i ponownie pokonać faworyta miejscowej publiczności Robbiego Daviesa Jr (15-1, 11 KO). - Mam nadzieję na kolejne efektowne zwycięstwo - mówi promotor pięściarza z Ełku Andrzej Wasilewski.

W sobotę kolejna ważna walka w karierze Michała Syrowatki. Niestety kibice, ani w Anglii ani w Polsce, nie obejrzą w telewizji pojedynku Michała z Daviesem Jr...
Andrzej Wasilewski: To prawda. Michał jest wspaniałym atletą, wspaniałym sportowcem, ale niestety ma potwornego pecha, bo tak z perspektywy czasu należy mówić chociażby o jego porażce z Rafałem Jackiewiczem. Były wtedy wielkie oczekiwania, plany, marzenia o wyjeździe do Stanów i nagle nokaut z Jackiewiczem wszystkie te plany przekreślił. Michał jednak się pozbierał, co jest w dużej mierze zasługą jego menadżera Darka Wojtkowskiego i doszło do zwycięskiego rewanżu. W lipcu, jak wiadomo, Michał w imponującym stylu znokautował w Wielkiej Brytanii Daviesa Jr i teraz czeka nas rewanż.

W dniu, gdy cały bokserski świat interesuje się głównie starciem Joshua - Parker...
No i to jest właśnie ten pech Michała. Ja osobiście w coś takiego jak pech nie wierzę, ale w jego przypadku tak to właśnie wygląda. Walczymy w dniu wielkiego pojedynku o trzy pasy wagi ciężkiej i żadna angielska telewizja nie chciała się podjąć transmisji z walki Michała z Daviesem. Muszę tu zaznaczyć, że wcześniej mieliśmy dwa inne terminy pojedynku, które z naszej winy były zmieniane - najpierw Michał był chory, potem jego żona rodziła dzieci - i po prostu nie wypadało nam zrezygnować po raz trzeci. Niestety mimo że walka Syrowatka - Davies ma spory wymiar sportowy i niesie ze sobą duży ładunek emocjonalny, to wobec tak gigantycznego wydarzenia jak Joshua - Parker musiała zejść na drugi plan.

Nie dało się już nic zrobić z tą datą?
Prawda jest taka, że musieliśmy brać tę walkę, bo nie mieliśmy innych ciekawych alternatyw, a hala wolna była tylko w ten weekend. To nie jest tak, że po zwycięstwie Michała nagle posypały się atrakcyjne oferty z całego świata i mogliśmy przebierać w propozycjach. Była jedna wstępna rozmowa z Rosjanami, ale jak wszystko sprawdziłem, okazało się, że to raczej było badanie tematu niż konkretna oferta.

Jakie oczekiwania przed rewanżem? Jego korzystny wynik coś zmieni w sytuacji Michała?
Ja mam nadzieję na kolejne efektowne zwycięstwo, które pokaże wszystkim, że to pierwsze nie było żadnym przypadkiem i to spowoduje, że Michał zostanie uznany w Wielkiej Brytanii i nie tylko za pięściarza klasy światowej. Mam nadzieję, że po drugiej wygranej ruszymy mocno do przodu. Po ostatniej walce Davies tłumaczył się, że to był tylko wypadek przy pracy, że to był jeden cios... Ja oczywiście się nie zgadzam, ale taki komunikat, że Polakowi trochę szczęśliwie się udało wygrać, w mediach brytyjskich zaistniał. Pamiętajmy, że to Anglik był faworytem. Jeśli wygramy po raz drugi, jestem przekonany, że nasza pozycja będzie już bardzo mocna i niepodważalna.

Nastawiacie się na rynek brytyjski czy możemy potem znów zobaczyć Michała Syrowatkę na gali w Polsce?
Zobaczymy... Nie ma co się oszukiwać  - Wielka Brytania jest teraz bokserską potęgą i część zawodników nie marzy już o boksowaniu w USA a na wielkich brytyjskich galach za duże pieniądze. Oczywiście ja byłbym za tym, żeby polscy pięściarze boksowali o duże stawki tylko w Polsce, ale ani ja ani żaden inny promotor nie jesteśmy w stanie zapewnić regularnych walk światowych w kraju. Czasem na wielkie walki będzie trzeba jeździć. I zawsze tak było - to nie jest żaden wstyd, przeciwnie - to wielkie wyzwanie, ale zwycięstwo w takich pojedynkach jeszcze lepiej smakuje. Przypomnijmy sobie chociażby wygrane Krzysztofa Włodarczyka w Rosji i Australii, no i zeszłoroczny triumf Michała. Tak było od lat, nawet jak wrócimy do czasów Macieja Zegana czy Tomasza Bonina. Owszem przez te lata polski rynek bokserski urósł, ale jednak te największe walki Polacy nadal toczą zagranicą. Oczywiście będziemy się starać co jakiś czas zrobić u nas wielki event, ale jeśli myślimy o tytułach światowych to będzie trzeba czasem boksować na wyjeździe. Sądzę, że z Michałem będzie podobnie. Na razie jednak najważniejsze jest zwycięstwo w rewanżu z Daviesem - to dla Michała przepustka do gry o dużą stawkę.