Patronat medialny


 


Trwają negocjacje pomiędzy obozami Michała Cieślaka (21-1, 15 KO) i Mairisa Briedisa (27-1, 19 KO) w kwestii organizacji walki o pas IBF wagi junior ciężkiej.

Jak poinformował w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" promujący Cieślaka Zbigniew Ratyński, do pojedynku dojdzie najprawdopodobniej w Polsce na przełomie września i października. Tymczasem w sprawie pojawił się nowy wątek, związany z kontraktowymi zobowiązaniami Briedisa wobec Mariusza Wacha. Łotewski czempion ma bowiem podpisaną umowę na walkę z "Wikingiem" i ten szczegół zwrócił uwagę federacji IBF, która już skierowała do zainteresowanych stron zapytanie, jak faktycznie wygląda sytuacja.

Zgodnie z dyrektywą International Boxing Federation wszelkie kontraktowe niejasności mogą sprawić, że zawodnik zostanie wykluczony z mistrzowskich negocjacji, co w przypadku Briedisa skutkować mogłoby nawet odebraniem pasa. Przy takim scenariuszu Cieślak o wakujące trofeum zaboksowałby z kolejnym w rankingu Jayem Opetaią (20-0, 16 KO). Czy taki scenariusz ma szansę na realizację, czas pokaże...