Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

Michał ChudeckiMichał Chudecki (6-0-1, 3 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Krzysztofa Szota (17-6-1, 5 KO) podczas gali w Ostródzie. Po ośmiu rundach sędziowie wskazali na pewną wygraną zawodnika z Poznania, punktując 80-72, 80-72 i 79-73.

Pojedynek rozpoczął się od pressingu ze strony Szota i celnych ciosów boksującego na biegu wstecznym Chudeckiego. Bardziej doświadczony pięściarz ze Śląska starał się spychać przeciwnika na liny, ale zawodnik z Poznania znakomicie reagował na wszystkie ofensywne próby rywala, wyprowadzając kombinacje ciosów w różnych płaszczyznach.

Szot miał problemy ze złapaniem odpowiedniego rytmu i wyprowadzał przez to bardzo mało ciosów. W szóstej rundzie zawodnik Babilon Promotion postanowił cofnąć się i starał się wciągnąć Chudeckiego w bardziej otwarcie wymiany, ale pięściarz grupy Global Boxing boksował w sposób bardzo zdyscyplinowany i kontrolował pojedynek.

Chudecki znakomicie pracował na nogach, cały czas pozostawał w ruchu i po każdej serii ciosów zmieniał swoje ringowe położenie. Szot nie był w stanie poradzić sobie ze zdecydowanie szybszym oraz lepiej przygotowanym pod względem taktycznym oraz fizycznym rywalem. Dla Chudeckiego był to pierwszy zawodowy występ od niespodziewanego kwietniowego remisu z Christianem Steele'm.