Patronat medialny


 


Wkrótce federacja IBF powinna wyznaczyć datę przetargu, który wyłoni organizatora walki o mistrzostwo świata wagi junior ciężkiej pomiędzy panującym mistrzem Jaiem Opetaią (22-0, 17 KO) i oficjalnym pretendentem Mateuszem Masternakiem (47-5, 31 KO). Niedawno pomiędzy pięściarzami doszło do wymiany zdań za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Rozmowy w tej sprawie trwają już wystarczająco długo. Mateusz, podpisz kontrakt i zróbmy tę walkę - napisał pod jednym ze swoich zdjęć Australijczyk.

- Proszę przestań opowiadać głupoty. Gdzie jest kontrakt? Czy ktokolwiek go widział? Ja jestem gotowy na tę walkę od miesięcy - odpowiedział Polak.

Najprawdopodobniej na początku czerwca federacja IBF podejmie kolejne kroki w kierunku doprowadzenia do walki Opetaia - Masternak. Niedawno w australijskich media pojawiły się informacje sugerujące, że pojedynek może odbyć się w czerwcu w Samoa, jednak rozmowy w tej sprawie nie zostały sfinalizowane.

Cały czas trwa także konflikt pomiędzy Opetaią oraz jego promotorem Deanem Lonerganem. Pięściarz rozwiązał kontrakt, jednak promotor żąda od niego 1,6 mln dolarów za niedotrzymanie warunków umowy.