Patronat medialny


 


W piątek podczas gali Suzuki Boxing Night II Mateusz Masternak podejmie Serhija Radczenkę. W Kielcach zobaczymy też m.in. Damiana Durkacza i starcie Karolina Koszewska - Elżbieta Wójcik.

- Zawodnicy podpisali kontrakty, dostaną gaże. Nie będzie to żaden sparing, ale normalna, bardzo dobra walka o zwycięstwo - mówi prezes PZB Grzegorz Nowaczek o zaplanowanej na 26 czerwca w Kieleckim Centrum Kultury potyczce Mateusza Masternaka z Serhijem Radczenką.

Pojedynek odbędzie się podczas gali Suzuki Boxing Night II i potrwa maksymalnie osiem rund. Jego wynik nie będzie się liczył do bilansów Polaka i Ukraińca w boksie zawodowym, ale nie powinien się różnić od typowych starć profesjonałów. Może poza obsadą sędziowską, bo arbitrów wyznaczy PZB.

Po tym, jak igrzyska w Tokio zostały przełożone na 2021 rok, 33-letni Masternak zaczął się zastanawiać, czy powinien kontynuować rozpoczętą osiem miesięcy temu rywalizację w boksie olimpijskim. Jako zawodowiec "Master" należał do światowej czołówki wagi cruiser (90,7 kg).

- W PZB chcemy zapewnić Mateuszowi jak najlepsze warunki finansowe i choćby dlatego organizujemy walkę z Radczenką. Mamy jeszcze inne ciekawe plany, ale o nich powiemy na konferencji prasowej przed galą - przekonuje Nowaczek.

Pełna treść artykułu w "Przeglądzie Sportowym" >>