Patronat medialny


 


Niewykluczone, że Krzysztof Głowacki (30-1, 19 KO) i Mateusz Masternak (41-4, 28 KO) w drugim sezonie turnieju World Boxing Super Series będą mieli okazję zaboksować o mistrzowskie pasy.

Aktualnie wszystkie cztery tytuły w limicie 91 kg należą do Oleksandra Usyka, jednak zdaniem organizatora WBSS Kalle Sauerlanda niepokonany Ukrainiec wkrótce zwakuje swoje trofea, przechodząc do królewskiej dywizji.

- Wszyscy wiedzą, że Usyk pójdzie wyżej, czy zaboksuje z Tonym Bellew czy nie. Wówczas pasy będą wolne, a my weźmiemy zawodników z pierwszych dwóch pozycji w poszczególnych federacjach. Będziemy mieli po dwóch najlepszych w każdej organizacji, to będzie osiem super nazwisk. Dlatego zdecydowaliśmy się na junior ciężką, bo znaliśmy sytuację i wiedzieliśmy, że możemy znów dostać wszystkie bądź większość pasów. Poza tym oni dają dobre walki, przekonaliśmy się o tym w pierwszym sezonie. Tam były dwa pojedynki kandydujące do miana walki roku - stwierdził w rozmowie z IFL TV Sauerland.

Według nieoficjalnych informacji Krzysztof Głowacki w pierwszej rundzie turnieju WBSS ma zmierzyć się z Maksimem Własowem (42-2, 25 KO) a Mateusz Masternak z Yunierem Dorticosem (22-1, 21 KO).