Patronat medialny


 


 

5 września na gali w Dreźnie kolejną walkę stoczy były mistrz Europy wagi junior ciężkiej Mateusz Masternak (35-3, 25 KO), który na dystansie dwunastu rund skrzyżuje rękawice z Carlosem Nascimento (12-1, 9 KO). Stawką walki Polaka z Brazylijczykiem będzie pas WBA Inter-Continental.

- Nie wiem o nim zbyt dużo. Wiem, że jest z Brazylii, jest wysoki, ma długie ręce, boksuje głównie w dystansie i ma szybkie ręce. Nascimento dobrze bije na tułów i na pewno nie jest to zawodnik, którego można zlekceważyć - przekonuje "Master", który w czerwcu niesłusznie przegrał na punkty z Johnnym Mullerem.

- Cały czas moim celem jest walka o mistrzostwo świata. Będę teraz walczył o pas interkontynentalny WBA, gdzie mistrzem świata jest Denis Lebiediew. Dla mnie będzie to kolejny krok w kierunku zapracowania sobie na pojedynek z Rosjaninem - tłumaczy Masternak, który ostatnich kilka tygodni spędził w Berlinie, gdzie trenował pod okiem Ullego Wegnera.

Głównym wydarzeniem imprezy w Dreźnie będzie walka o regularny pas WBA wagi półciężkiej pomiędzy Jurgenem Braehmerem i Konni Konradem.