Patronat medialny


 

6 czerwca w RPA kolejną wyjazdową walkę stoczy notowany w czołówce rankingów wagi junior ciężkiej Mateusz Masternak (35-2, 25 KO). Rywalem Polaka będzie faworyt gospodarzy Johnny Muller (18-4-2, 13 KO). Popularny "Master" zapewnia, że boksowanie w roli gościa mu odpowiada.

- To nie jest dla mnie problem - twierdzi pięściarz z Wrocławia. - Dopiero co w grudniu walczyłem na wyjeździe z byłym mistrzem świata Jeanem-Markiem Mormeckim i pokonałem go. Walka z Mullerem na pewno nie będzie łatwa, ale interesuje mnie tylko zwycięstwo. To pozwoli mi zbliżyć się do mojego celu.

Wymarzonym celem Masternaka jest oczywiście walka o światowy czempionat. Zdaniem promującego Polaka Kalle Sauerlanda "Master" ma dużą szansę, by wkrótce stanąć przed swoją wielką szansą. - Mateusz jest w życiowej formie. Trenuje z Ulli Wegnerem i Georgiem Bramowskim, to idealny układ dla niego. Mateusz wie, jaka jest stawka jego najbliższej walki - mówi Sauerland.

Aktualnie Mateusz Masternak notowany jest na 5. pozycji rankingu WBA. W zestawieniu WBO "Master" jest siódmy, WBC - jedenasty, a IBF - trzynasty.