Patronat medialny


 


Mateusz Masternak (34-2, 24 KO) pokonał niejednogłośnie na punkty byłego mistrza świata wagi junior ciężkiej Jeana Marca Mormecka (37-6, 25 KO) na gali we Francji. Po dziesięciu rundach jeden sędzia wypunktował remis (95-95), jednak dwóch pozostałych arbitrów wskazało na wygraną Polaka (99-92, 98-92).

W pierwszych rundach Francuz zdecydowanie zaatakował, spychając "Mastera" do obrony. Polak odpowiadał, ale to ciosy Mormecka miały większą wymowę. Francuz narzucił do początku bardzo wysokie tempo i słabł z każdą upływającą rundą.

W drugiej połowie pojedynku Polak przejął kontrolę nad wydarzeniami między linami i punktował coraz bardziej zmęczonego Mormecka, który nie był już w stanie nadążyć za rywalem. Masternak wyraźnie zaznaczał swoją przewagę w każdym z końcowych starć, odnosząc największy sukces w zawodowej karierze.

Dla Polaka było to czwarte tegoroczne zwycięstwo w piątym występie. Mormeck stoczył swoją drugą walkę po dwuletnim rozbracie z ringiem i najprawdopodobniej wkrótce pożegna się z zawodowym boksem.