Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut


Ulli Wegner, trener mistrzów świata wagi junior ciężkiej Marco Hucka (WBO) i Yoana Pablo Hernandeza (IBF) ma zostać nowym szkoleniowcem Mateusza Masternaka (32-2, 23 KO).

Możliwe, że będzie to Ulli Wegner - SMS-a o takiej treści napisał nam promotor Kalle Sauerland, pytany przez nas o nowego szkoleniowca Mateusza Masternaka. Po rozstaniu z Andrzejem Gmitrukiem, w trzech ostatnich walkach (również w czerwcowej, przegranej na punkty potyczce z Yourim Kalengą o pas tymczasowego mistrza świata WBA) byłym mistrzem Europy wagi cruiser opiekował się Piotr Wilczewski. Pięściarz nie potwierdził tej informacji, ale wszystko wskazuje na to, że współpraca dobiegnie końca.

Od promotorów z grupy Sauerland Event 27-letni Masternak usłyszał, że najbliższy pojedynek stoczy na przełomie września i października, prawdopodobnie w Niemczech. Wówczas w jego narożniku stanąłby już nowy trener. - Do zmiany szkoleniowca faktycznie może dojść. Ostatnio sam podjąłem decyzję i po zakończeniu współpracy z trenerem Gmitrukiem postawiłem na Piotra. Teraz wyboru dokonają niemieccy promotorzy, którzy przecież są moimi pracodawcami - zaznacza "Master".

72-letni Ulli Wegner to obok Fritza Sdunka najbardziej zasłużony z aktywnych trenerów w niemieckim boksie zawodowym. Urodził się w Szczecinie. Uprawiał boks jako amator, a trenerką zajmuje się od przeszło 40 lat. Pracował z reprezentacją Niemiec, a po igrzyskach w Atlancie rozpoczął współpracę z grupą Sauerland Event, w której jest najważniejszym szkoleniowcem. Obecnie trenuje m.in. mistrzów świata IBF i WBO wagi cruiser, Yoana Pablo Hernandeza i Marco Hucka, a także czempiona WBO kategorii superśredniej Arthura Abrahama.

- Chciałbym pracować z Mateuszem, ale najistotniejsza jest jego kariera. Jeśli potwierdzi się, że będzie trenował pod okiem Wegnera, uznam to za świetną wiadomość. Jeżeli Niemcy oddadzą Mateusza w ręce swojego najlepszego specjalisty, będzie to oznaczało, że nadal wiążą z nim duże nadzieje - komentuje Wilczewski.

Boks na stronach internetowych "Przeglądu Sportowego" >>