Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Mateusz MasternakJeżeli kariera Mateusza Masternaka (28-0, 21 KO) będzie sie rozwijać tak szybko, jak do tej pory, już w przyszłym roku polski bokser może być mistrzem świata. Na razie czeka go bój o mistrzostwo Europy. Dziś w Norymberdze walczy z Finem Juho Haapoją (18-2-1, 11 KO).

"Master" jest uznawany za jednego z najbardziej uzdolnionych polskich bokserów. Na zawodowych ringach jeszcze nie przegrał. Z 28 walk aż 21 kończył przed czasem. W tym roku cztery razy wychodził do ringu, trzykrotnie jego rywale nie dotrwali do ostatniego gongu. Również Fina zamierza pokonać.

- Nasze style dobrze do siebie pasują, on idzie twardo do przodu i ma mocną szczękę. Ja też nie jestem pięściarzem, który unika walki, więc ludzie powinni zobaczyć dobre widowisko, w którym to ja będę zwycięzcą - zapowiada Masternak.

Jego trenerem jest Andrzej Gmitruk, który doprowadził do mistrzostwa świata Tomasza Adamka. Również "Master" celuje w mistrzowski pas w wadze junior ciężkiej. W tej kategorii mistrzem federacji WBC jest Krzysztof Włodarczyk. Może w przyszłym roku dojdzie do ich pojedynku. To byłaby gratka nie tylko dla polskich kibiców. Najpierw jednak Masternak musi pokonać Fina. - Moja kariera nabiera rozpędu. Teraz czeka mnie najważniejsza z dotychczasowych walk - dodaje "Master".