Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

6 lipca na gali Knockout Boxing Night w Rzeszowie dojdzie do bardzo ciekawie zapowiadającej się walki na szczycie polskiej wagi półciężkiej pomiędzy Markiem Matyją (16-1-1, 7 KO) i Pawłem Stępniem (12-0, 11 KO). 29-letni Matyja wkrótce rozpocznie sparingi przed tym występem.

- Do tej pory trenowałem głównie we Wrocławiu. W Warszawie spędziłem tylko jeden tydzień. We Wrocławiu prowadzę też treningi jako trener, ale teraz skupiam już się wyłącznie na przygotowaniach do tego pojedynku. W przyszłym tygodniu przyjadę do Warszawy i tam rozpocznę sparingi - mówi podopieczny trenera Fiodora Łapina.

Stawką lipcowej walki będzie tytuł mistrza Polski wagi półciężkiej. Matyja w przeszłości boksował już o to trofeum z Dariuszem Sękiem, jednak walka zakończyła się remisem.

- Traktuję tę walkę bardzo poważnie, nawet żonie powiedziałem, że do 6 lipca mnie nie ma. Boksowaliśmy kiedyś z Pawłem jako amatorzy na gali w Oleśnicy. Oczywiście wiele się od tego czasu zmieniło, ale wtedy wygrałem i teraz też to moja ręka powędruje w górę - przekonuje Matyja.

W swoim ostatnim zawodowym występie wrocławianin wygrał na punkty z Bartłomiejem Grafką. Stępień ostatni raz boksował w listopadzie ubiegłego roku, wygrywając z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata Dmitrijem Suchockim.

Główną atrakcją gali w Rzeszowie będzie ekscytująco zapowiadający się pojedynek w wadze ciężkiej pomiędzy Izuagbe Ugonohem (18-1, 15 KO) i Łukaszem Różańskim (10-0, 9 KO). Impreza odbędzie się na stadionie Stali Rzeszów i będzie połączona z obchodami 75-lecia klubu ze stolicy Podkarpacia.

Kup bilet na galę KnockOut Boxing Night 7 w Rzeszowie >>