Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

Grupy Babilon Promotion i Sferis KnockOut Promotions pomimo ogromnej pracy wkładanej w przygotowanie gali Polsat Boxing Night, która odbędzie się 8 listopada w Krakowie, powoli rozrysowują już także kartę walk planowanej na 5 grudnia szóstej edycji gali w Kopalni Soli w Wieliczce.

Do niedawna planowano, że w walce wieczoru grudniowej imprezy wystąpi Paweł Głażewski, jednak białostoczanin wybrał pojedynek o mistrzostwo świata WBA wagi półciężkiej, który odbędzie się w tym samym terminie.

- Aktualnie bierzemy pod uwagę dwóch zawodników, którzy mogą zastąpić Pawła w walce wieczoru. Na razie nie chcemy zdradzać konkretnych nazwisk. Po tym jak zakończymy rozmowy z pięściarzami, poinformujemy kibiców o naszych ustaleniach - mówi Tomasz Babiloński, szef grupy Babilon Promotion, który w Wieliczce chciałby doprowadzić także do kilku innych ciekawych pojedynków.

W kategorii półciężkiej Marek Matyja (6-0, 2 KO) miałby się zmierzyć z Aliaksandrem Suszczycem (18-3-1, 10 KO), niedawnym rywalem Macieja Miszkinia, w wadze junior średniej Krzysztof Kopytek (8-0, 2 KO) mógłby skrzyżować rękawice z Sasunem Karapetyanem (7-1, 2 KO), a niepokonany pięściarz wagi średniej Kamil Szeremeta (8-0, 1 KO) sprawdziłby się  z bardziej doświadczonym na ringach zawodowych Sebastianem Skrzypczyńskim (11-8-2, 5 KO).