Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Oliver McCall

- Jadę z Oliverem ponownie do Polski, bo znamy się i rozumiemy bez słów. Będzie lepiej walczył niż z Zimnochem, bo zrobimy więcej rund sparingowych. Przed  Zimnochem ich prawie nie miał - mówi Danell Nicholson, który przygotowuje  Olivera "Atomowego Byka" McCalla (56-13, 37 KO) do walki 1 lutego na "Wojak Boxing Night" w Opolu z Marcinem Rekowskim (12-0, 10 KO).

- Jaka jest różnica między Zimnochem i Rekowskim?
Danell Nicholson: Ja nie widzę żadnej większej różnicy, bo jaka może być między nimi różnica dla kogoś takiego jak Oliver? McCall już zobaczył co miał zobaczyć, jak stał w narożniku swojego syna podczas tej walki. Na pewno to pamięta, takie odnoszę wrażenie z naszych rozmów. Ja wkrótce obejrzę parę walk Rekowskiego na wideo.

- Jak przygotowuje się Oliver?
Kondycyjnie. Sporo biega, walka z cieniem, na razie bez sparingów, bo te zaczniemy w niedzielę. On sam wyznacza moment. Z kondycją jest łatwiej niż ostatnim razem, bo jak podpisywał kontrakt na tą walkę, to miał prawie 5 kg mniej, niż kiedy byliśmy w Polsce ostatnim razem.

- Po walce z Krzysztofem Zimnochem Oliver nie był zadowolony ani z werdyktu, ani przede wszystkim siebie.
Fakt,  mówił, że zabrakło przepracowanych rund, żeby mieć wyczucie dystansu, skończyć Zimnocha prawą po lewym prostym. Do tego nawierzchnia ringu była fatalna, z brezentu, wszyscy się ślizgali, a on jest motylek, nie miał przyczepności, żeby wystrzelić szybkim prawym. Jak nie będzie znowu plastikowego, takiego śliskiego ringu jak ostatnim razem, to Oliver znokautuje Rekowskiego. Szanujemy rywala, nie lekceważymy nikogo, ale jak dojdzie czysty cios, to będzie po walce.  Ale będę się upierał przy tym, żeby był to normalny ring. Ostrzegam już teraz.

- McCall jest prawie rok starszy od ostatniej walki. Coś stracił - pytam, bo przynajmniej na razie, treningi są zamknięte.
Nic nie stracił. Popatrz na innych pięściarzy, czasami dekadę młodszych od niego. Jak się wysławiają, jak wyglądają na ringu, jaką mają siłę. Oliver to pięściarski wybryk natury. Stara szkoła.

Kup bilet na galę w Opolu na ebilet.pl lub eventim.pl!

http://www.youtube.com/watch?v=1CNi-bAlHdQ