Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Negocjacje w sprawie walki Łukasza Janika (28-2, 15 KO) z mistrzem świata WBC wagi junior ciężkiej Grigorijem Drozdem (39-1, 27 KO) zakończyły się powodzeniem - poinformował redakcję ringpolska.pl Piotr Werner, jeden z promotorów pięściarza z Jeleniej Góry. Pojedynek odbędzie się 22 maja w Moskwie.

- Myślę, że wspólnie z Andrzejem Wasilewskim odnieśliśmy spory sukces negocjacyjny. Rozmowy nie były łatwe, a gonił nas czas, ale udało nam się wszystko sfinalizować. Łukasz w poniedziałek wylatuje do Moskwy i mamy nadzieję, że pokaże się z jak najlepszej strony - powiedział Werner.

Janik w pojedynku z Drozdem w wyjątkowych okolicznościach zastąpił Krzysztofa Włodarczyka, który w ubiegłym tygodniu podjął decyzję o wycofaniu się z walki z Rosjaninem, po tym jak jego organizm zaatakowała groźna bakteria. Dla jeleniogórzanina będzie to pierwsza mistrzowska szansa w karierze. 

Drozd mistrzowski pas World Boxing Council wywalczył we wrześniu ubiegłego roku, pokonując na punkty "Diablo" Włodarczyka. Rosjanin ma także na koncie zwycięstwo z Mateuszem Masternakiem.

http://www.youtube.com/watch?v=_mo9TpJ_P44