onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Łukasz JanikW walce poprzedzającej główne wydarzenie gali "Wojak Boxing Night" w Katowicach, Łukasz Janik (24-1, 14 KO) pokonał jednogłośnie na punkty doświadczonego Ismaila Abdoula (46-26-2, 18 KO). Po ośmiu rundach sędziowie punktowali 77-75, 80-73 i 77-76 dla Polaka.

Janik pamiętając o dużej odporności na ciosy Abdoula rozpoczął pojedynek spokojnie i starając się nie forsować tempa atakował kombinacjami ciosów różnych płaszczyznach. Belg nastawił się na walkę z kontry, próbował przepuszczać ataki pięściarza z Jeleniej Góry i atakować w drugie tempo. Z biegiem czasu taktyka Abdoula przynosiła mu coraz większe powodzenie, a najskuteczniejszą bronią okazał się lewy sierpowy, który kilkakrotnie lądował na szczęce Polaka.

Janik ciągle pozostawał pięściarzem aktywniejszym i nadającym ton rywalizacji, jednak Abdoul cały czas próbował groźnie odpowiadać. W końcowych rundach pięściarz grupy KnockOut Promotions przyśpieszył i umiejętnie spychał na liny przeciwnika,ale ten umiejętnie przetrwał wszystkie kryzysowe dla niego chwile. Dla Janika było to drugie tegoroczne zwycięstwo. {jcomments on}