Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

- Jestem przyzwyczajony do bycia mistrzem i chcę być nim znowu - powiedział Steve Cunningham (28-8-1, 13 KO) po wczorajszej porażce z mistrzem świata WBO wagi junior ciężkiej Krzysztofem Głowackim (26-0, 16 KO). Amerykanin przegrał z Polakiem jednogłośnie na punkty na gali w Nowym Jorku.

Głowacki po walce przyznał, że Cunningham zaskoczył go kilkoma elementami oraz zdradził, że wcześniej nie doceniał szybkości swojego amerykańskiego rywala.

- Cały czas nad sobą pracuję, staram się, żeby każda walka była inna w moim wykonaniu. Staram się dokładać coś nowego i pracować nad swoją szybkością oraz siłą ciosu. Chcę zmieniać kombinację, żeby czymś zaskakiwać. To jest ciągła praca - tłumaczył Cunningham w rozmowie z Przemkiem Garczarczykiem.

Dla Amerykanina była to kolejna walka przeciwko polskiemu pięściarzowi. Wcześniej "USS" boksował z Tomaszem Adamkiem i Krzysztofem Włodarczykiem, którego z całej trójki polskich zawodników Cunningham ceni najbardziej.

- Dla mnie Diablo był najtrudniejszym rywalem. Bił mocno, a do tego miał niezwykle szczelną obronę. Trzeba było wyprowadzić naprawdę dużo ciosów, żeby czymś go trafić - podsumował pięściarz z USA, który stoczył wczoraj swoją dziewiątą w karierze walkę o mistrzostwo świata.