Miasto Mrągowo

Patronat medialny


 

Krzysztof WłodarczykPo efektownym nokaucie na Włochu Giacobbe Fragomenim i zdobyciu pasa WBC w wadze junior ciężkiej, Krzysztof Włodarczyk  (43-2-1, 32 KO) stanie do pierwszej obrony wywalczonego w maju tytułu. 25 września na warszawskim Torwarze Polak zmierzy się z Jasonem Robinsonem (19-5, 11 KO).

Z całą pewnością faworytem potyczki jest Włodarczyk, ale walka z Amerykaninem nie zapowiada się jako spacerek dla "Diablo". Powód? Robinson jest pięściarzem leworęcznym, a sam Włodarczyk ma trudności z przypomnieniem sobie ostatniego mańkuta, z którym walczył. - To było na początku mojej zawodowej kariery. Rywal chyba pochodził z Bułgarii, ale teraz nawet nie pamiętam jego nazwiska. Z kolei dwa lata temu w Niemczech trenowałem z leworęcznym Kubańczykiem Juanem Carlosem Gomezem, ale sparing to nie to samo, co walka - opowiada "Diablo".

Bilety na walkę Włodarczyk - Robinson na eventim.pl  i ebilet.pl >>
Wszystko o walce Włodarczyk - Robinson >>

Do wrześniowej walki Polak przygotowuje się już od lipca. Włodarczyk odbył dwa obozy treningowe w Zakopanem i w Wałczu, a od kilku tygodni przebywa w Warszawie. Sparuje oczywiście z zawodnikami leworęcznymi. Było ich czterech, w tej chwili zostało dwóch. - Ze sparingów jestem bardzo zadowolony, idzie mi dobrze. Lekka obawa przed walką z Robinsonem jest, ale to nawet lepiej. Nigdy nie lekceważę swoich przeciwników i również tym razem będę gotowy do pojedynku na sto procent - zapewnia mistrz organizacji WBC.

Cały artykuł przeczytasz w piątkowym "Przeglądzie Sportowym"