Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut

Włodarczyk GreenTo było piękne zwycięstwo i znakomita wiadomość dla polskiego boksu, bo cały czas mamy mistrza świata WBC. Krzysiek zajechał Greena, który nie był tak znakomicie przygotowany wydolnościowo jak on - ocenił Grzegorz Proksa (26-0, 19 KO), mistrz Europy w wadze średniej, wygraną przez nokaut Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka (46-2-1, 33 KO) nad Dannym Greenem w walce w obronie mistrzowskiego pasa federacji WBC wagi junior ciężkiej.

- Krzysiek zaboksował fajnie taktycznie. Czekał na odpowiedni moment, kiedy nadarzy się szansa znokautowania rywala. Te jego charakterystyczne ciosy, czyli lewe i prawe wkręcane sierpowe zrobiły spustoszenie u Greena - stwierdził "Super G".

Nasz mistrz świata niemal przez całą walkę boksował bardzo usztywniony i wydawało się nawet, że przegrywał na punkty. Inicjatywę zaczął przejmować dopiero od dziewiątej rundy, aż w końcu posłał rywala na deski, kończąc jednocześnie jego karierę.

- To jest cały Krzysiek. Ona zawsze tak boksuje na sztywno. Nie ma takiego dużego luzu. Na werdykt w walkach Krzyśka trzeba czekać do ostatniego gongu, bo przecież słynie z nokautującego ciosu. Należy pamiętać, że walka trwa 12 rund, a nie krócej - zakończył Proksa, który przygotowuje się do starcia w obronie pasa mistrza Europy, a jego rywalem będzie Niemiec Sebastian Zbik. Polak na razie jednak zmaga się z anginą ropną.