Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut

Danny Green

Danny Green (31-4, 27 KO), który 30 listopada w swoim rodzinnym Perth zmierzy się z Krzysztofem Włodarczykiem (45-2-1, 32 KO) w walce o pas WBC  wagi junior ciężkiej, wziął dziś udział w czacie z czytelnikami miejscowego dziennika "The West Australian". "Green Machine" zapewniał, że jest przygotowany na ringową wojnę z polskim czempionem, podkreślając jednocześnie, że środowe starcie będzie najważniejszym w jego sportowej karierze. Poniżej wybrane wypowiedzi Danny Greena.

O pojedynku z "Diablo": To zdecydowanie największa walka w mojej karierze. Walczę z mistrzem świata WBC wagi junior ciężkiej. On jest najlepszym junior ciężkim na świecie, młodszym ode mnie o 9 lat.

O sposobie na pokonanie Włodarczyka: To całkiem proste, muszę go trafić więcej razy niż on mnie.

O sile "Diablo": Zobaczymy, kto tego wieczoru będzie silniejszy. Dodatkowo, nie zamierzam sprawdzać za za bardzo mocy jego ciosu. Moim celem jest unikanie jego uderzeń.

O ewentualnym powrocie do wagi półciężkiej: Nie jestem już w stanie zrobić limitu półcężkiej, dlatego pozostanę małym junior ciężkim i nie planuję schodzić już niżej. Wyzwanie, jakie sobie postawiłem przy moich warunkach fizycznych, jest dla mnie ekscytujące, a pokonując notowanego w pierwszej dziesiątce na świecie BJ Floresa, dowiodłem, że radzę sobie z dużymi chłopakami

O mocnych stronach "Diablo": Jego technika, siła i doświadczenie.

O przygotowaniach do walki: Miałem dużo spokoju w sali treningowej, odciąłem się od spraw zewnętrznych, które zabierałyby mi mój czas.

O najlepszej walce w karierze: Moja najlepsza walka to walka przeciw Royowi Jonesowi Jr, w której byłem skazywany na porażkę, przy kursie u bukmacherów 5-1.

O tym, czy walka może potrwać 12 rund: Tak, to może potrwać pełen dystans, obaj jesteśmy bardzo doświadczeni, jesteśmy w formie i mamy mocne szczęki. (...) Ważna jest jednak wygrana, obojętnie czy na punkty czy przez nokaut.

O tym, kto powinien być faworytem walki: Dobre pytanie. To sprawa dyskusyjna. On jest 9 lat młodszy ode mnie. Ma 45 walk i tylko 2 porażki. Pokonał Steve'a Cunninghama, ma przewagę wzrostu, zasięgu ramion, wieku. Dla mnie to jednak już 11. walka mistrzowska, więc i ja mam duże doświadczenie. Ten pojedynek zapowiada się bardzo interesująco.

O tym, czy jest przygotowany na przyjęcie mocnych ciosów w drodze po wygraną: Oczywiście, jestem przygotowany na lanie. To część pracy, którą wykonuję.{jcomments on}