Patronat medialny


 


Włodarczyk Palacios

Wbrew pojawiającym się w mediach informacjom, to nie protest obozu Francisco Palaciosa (20-1, 13 KO) sprawił, że Portorykańczyk może otrzymać szansę rewanżu za przegraną niejednogłośnie na punkty kwietniową walkę z mistrzem świata WBC wagi junior ciężkiej Krzysztofem Włodarczykiem (45-2-1, 32 KO). Sytuację "Diablo" w rozmowie z ringpolska.pl wyjaśnił jego promotor Andrzej Wasilewski.

- To że za jakiś czas może dojść do drugiego pojedynku Krzyśka z Palaciosem wynika po prostu z tego, że władze federacji po wyrównanej walce utrzymały go na pierwszej pozycji rankingowej - powiedział Wasilewski. - Ze strony obozu Francisco nie było żadnego oficjalnego protestu związanego z wynikiem walki w Bydgoszczy, bo za takim ruchem idą zawsze procedury formalne takie jak uiszczenie odpowiednich opłat czy zebranie się specjalnego panelu ekspertów. W tym wypadku te procedury nie miały miejsca. Prawdę powiedziawszy muszę przyznać, że decyzja WBC szczególnie mnie nie dziwi, bo po pierwsze pojedynek był rzeczywiście bardzo wyrównany, a po drugie, i nie jest to żadną tajemnicą, promujący Palaciosa Don King ma bardzo duże wpływy w federacji WBC.

- Faktem jest natomiast, że do rewanżu Włodarczyka z Palaciosem dojść może, ale na chwilę obecną nie jestem w stanie na ten temat powiedzieć nic konkretnego - dodał szef 12 round KnockOut Promotions.