Patronat medialny


 


Federacja WBO poinformowała, że co najmniej do czerwca nie będzie aktualizować swoich rankingów. World Boxing Organization uznała, że z powodu nieaktywności pięściarzy na niemal całym świecie, aktualizowanie rankingów w najbliższych tygodniach nie będzie miało sensu.

Wcześniej WBO oświadczyła, że nie zamierza sankcjonować żadnych mistrzowskich pojedynków co najmniej do końca maja. W ostatnich rankingach WBO znalazły się nazwiska trzech Polaków.

Po porażce z Robertem Heleniusem z klasyfikacji najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej usunięto Adama Kownackiego. Najwyżej notowany jest Krzysztof Głowacki, który jest liderem w rankingu kategorii junior ciężkiej. Pięściarz z Wałcza za kilka tygodni może zaboksować o wakujący tytuł mistrza świata z drugim w klasyfikacji Brytyjczykiem Lawrencem Okoliem.

Ósme miejsce w rankingu wagi super średniej zajmuje Robert Parzęczewski, zaś dziewiąty w dywizji średniej jest Kamil Szeremeta. Białostoczanin wkrótce będzie boksował o mistrzostwo świata federacji IBF z Giennadijem Gołowkinem, przez co ze względów regulaminowych zniknie z rankingu WBO.