onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Były mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Głowacki (29-1, 18 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Sergieja Radczenkę (6-1, 5 KO) w walce wieczoru gali organizowanej w Nysie. Po ośmiu rundach wszyscy sędziowie punktowali 77-73 dla Polaka.

Ukrainiec, który wcześniej kilkukrotnie sparował z Głowackim, nie przestraszył się bardziej utytułowanego rywala i od początku polował na mocne ciosy z prawej ręki. Głowacki w początkowych rundach przeważał, był aktywny i spychał przeciwnika do obrony, jednak walka nie była jednostronna.

W piątej rundzie zapachniało sensacj, kiedy Radczenko trafił kilkukrotnie z prawej ręki i posłał Polaka na deski. Głowacki nie dał się wyliczyć, ale Ukrainiec ruszył na niego z myślą o wygranej przed czasem, jednak nadział się na potężne kontry pięściarza z Wałcza i sam zachwiał się na nogach. Obaj po tej rundzie zeszli do narożników zamroczeni.

Finałowe trzy rundy boksowane były w spokojniejszym tempie. Głowacki punktował prawym prostym, a Radczenko nie był już tak aktywny. Ostatecznie po dużo trudniejszej walce niż oczekiwano na punkty wygrał Polak, dla którego był to pierwszy ringowy występ od września.

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze