Patronat medialny


 


Krzysztof GłowackiJak poinformował na Twitterze dziennikarz Polsatu Mateusz Borek, niewykluczone że 23 marca w walce wieczoru gali "Wojak Boxing Night" w Częstochowie zobaczymy polski pojedynek w wadze junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Głowackim (18-0, 12 KO) i Łukaszem Janikiem (24-1, 14 KO). W Częstochowie wystąpią także m.in. powracający po dziewięciu miesiącach przerwy Andrzej Wawrzyk oraz Damian Jonak.

Głowacki w swoim ostatnim profesjonalnym występie znokautował Anglika Matty'ego Askina, broniąc tytułu WBO Inter-Continental wagi cruiser. Janik jesienią powrócił na ring po blisko półtorarocznym rozbracie z boksem i pokonał doświadczonych Romana Kracika oraz Ismaila Abdoula.

- Na razie nie słyszałem o propozycji walki z Łukaszem, aktualnie szykuję się do kolejnej walki, która ma się odbyć w kwietniu. Z pojedynków z polskimi pięściarzami zdecydowanie bardziej interesuje mnie konfrontacja o mistrzostwo Europy - powiedział w rozmowie z ringpolska.pl popularny "Główka". Współpromujący obu pięściarzy Andrzej Wasilewski zdementował informację o możliwym pojedynku Głowacki - Janik w Częstochowie.