Patronat medialny


 


Krzysztof GłowackiW głównej walce wieczoru organizowanej przez grupę Babilon Promotion gali w Międzyzdrojach, Krzysztof Głowacki (17-0, 11 KO) pokonał przez techniczny nokaut w szóstej rundzie Felipe Romero (15-6-1, 10 KO), zdobywając tym samym pas WBO Inter-Continental wagi junior ciężkiej.

"Główka" tradycyjnie od pierwszych sekund ruszył do przodu i próbował zepchnąć Romero do defensywy. Z początku presja wywierana przez Polaka nie przynosiła większego skutku, a pod koniec pierwszego starcia Głowacki zainkasował dwa niebezpieczne ciosy z lewej ręki. W drugiej rundzie to Meksykanin wylądował jednak na deskach po krótkim uderzeniu z lewej ręki.

Kolejne dwa starcia przebiegały pod dyktando Polaka, który przestał tak intensywnie przeć do przodu i próbował czekać na dobre momenty do wyprowadzania kontrataków. W czwartej rundzie Romero był bliski kolejnej wizyty na deskach po przyjęciu potężnego lewego sierpowego.

W szóstym starciu w wyniku kumulacji wielu uderzeń pękł prawy łuk brwiowy Meksykanina, który zaczął intensywnie krwawić. Chwilę później Głowacki dopadł na linach mocno już rozbitego Romero i potwornie mocnym lewym sierpowym zakończył pojedynek.