Patronat medialny


 

Wciąż nie potwierdzono oficjalnie terminu walki Kamila Szeremety (21-0, 5 KO) z mistrzem świata IBF wagi średniej Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO). Pojedynek planowano na 20 listopada, o czym wspominał w wypowiedziach medialnych m.in. Eddie Hearn, jednak ogłoszenie nie nastąpiło ze strony platformy DAZN, która ma wyłączne prawa do pokazywania ringowych występów Kazacha.

-  20 listopada na pewno do niej nie dojdzie. Trzeba czekać - powiedział "Przeglądowi Sportowemu" Fiodor Łapin, trener polskiego pięściarza.

Szeremeta już kilkukrotnie rozpoczynał obozy przygotowawcze do starcia z Gołowkinem. Sam "GGG" również od kilku miesięcy pozostaje w wysokiej formie i zapewnia, że jego kolejnym przeciwnikiem będzie pięściarz z Białegostoku. Kontrakty na tę walkę zostały podpisane już na początku 2020 roku.

Gołowkin i Szeremeta po raz ostatni boksowali podczas gali, która odbyła się w październiku ubiegłego roku w Nowym Jorku. Polak wygrał tam przed czasem z Oscarem Cortesem, zaś Kazach pokonał na punkty Sergieja Derewianczenkę.