Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Wygląda na to, że ostatecznie na dwóch osobnych galach o mistrzowskie pasy zaboksują Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO) oraz Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO). Nowe wiadomości w sprawie tych pojedynków wyjawił w rozmowie z WP Sportowe Fakty Andrzej Wasilewski.

Według słów szefa grupy KnockOut Promotions, do walki Szeremety z Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO) o mistrzostwo świata IBF wagi średniej dojdzie 11 kwietnia w Kazachstanie, zaś Głowacki z Lawrencem Okoliem (14-0, 11 KO) o mistrzostwo świata WBO wagi junior ciężkiej zaboksuje 28 marca na gali na Wyspach Brytyjskich.

- Robiłem co mogłem, żeby od początku te dwie walki rozbić na osobne daty. Nie chcę sobie przypisywać dużych zasług, ale wygląda na to, że po prostu życie tak się ułożyło, że te dwie walki odbędą się na innych galach. Na teraz to najbardziej prawdopodobny scenariusz - powiedział Andrzej Wasilewski, promotor obu polskich pięściarzy.

Jeśli ten scenariusz się potwierdzi, będzie to drugi w zawodowej karierze występ Gołowkina przed własną publicznością. Walka Głowacki - Okolie powinna być z kolei częścią gali, której główną atrakcją będzie pojedynek Oleksandra Usyka z Derekiem Chisorą. Podczas tej samej imprezy dojdzie również do dwóch pojedynków o mistrzostwo Europy - wadze półśredniej oraz półciężkiej.