Patronat medialny


 


Eddie Hearn potwierdził, że w marcu na gali w Stanach Zjednoczonych dojdzie do walki Kamila Szeremety (21-0, 5 KO) z mistrzem świata IBF wagi średniej Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO). Wcześniej mówiło się, że pojedynek Polaka z Kazachem odbędzie się kilka tygodni wcześniej.

Początkowo walka planowana była na 8 lutego, później w grę wchodziła także data 29 lutego. Po tym, jak ogłoszono, że w tym drugim terminie zaboksuje Mikey Garcia, pewne było, że starcie Szeremety z Gołowkinem przesunie się na marzec.

Do walki dojdzie najwcześniej w połowie miesiąca, ponieważ na pierwszy weekend marca planowana jest walka Oleksandra Usyka z Derekiem Chisorą. Dla Gołowkina będzie to trzeci występ od podpisania kontraktu z platformą DAZN i jednocześnie trzeci pojedynek od rozpoczęcia współpracy z Jonathonem Banksem.

Z powodu przesunięcia terminu walki, Szeremeta odłożył w czasie wyjazd na górski obóz kondycyjny do Hiszpanii. Ostatecznie białostoczanin ruszy z trenerem Fiodorem Łapinem na zgrupowanie w styczniu.