Patronat medialny


 


 

Wygląda na to, że dopiero w marcu dojdzie do walki Kamila Szeremety (21-0, 5 KO) z mistrzem świata IBF wagi średniej Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO). Wcześniej mówiło się, że pojedynek Polaka z Kazachem odbędzie się na początku lutego na terenie Stanów Zjednoczonych.

Początkowo walka planowana była na 8 lutego, później w grę wchodziła także data 29 lutego. Po tym, jak ogłoszono, że w tym drugim terminie zaboksuje Mikey Garcia, pewne jest, że starcie Szeremety z Gołowkinem przesunie się na marzec.

- Na razie trenujemy raz dziennie, pracujemy nad techniką i przerabiamy akcje pod Gołowkina - mówił przy okazji wizyty w czwartkowym magazynie Ring TVP Sport pięściarz grupy KnockOut Promotions.

Polak wkrótce ma udać się na pierwszy obóz przygotowawczy do tej walki. Niedługo Szeremeta wraz z trenerem Fiodorem Łapinem oraz dwukrotnym mistrzem świata wagi junior ciężkiej Krzysztofem Głowackim pojawią się w hiszpańskich górach. "Główka" będzie w tym samym czasie przygotowywał się do walki o pas WBO wagi junior ciężkiej z Lawrencem Okoliem.