onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Tymczasowy mistrz świata WBC wagi średniej Jermall Charlo (28-0, 21 KO) jest kolejnym zawodnikiem, który wyraził zainteresowanie walką z mistrzem Europy Kamilem Szeremetą (19-0, 4 KO). Białostoczanin otrzymał ofertę skrzyżowania rękawic z 28-letnim Amerykaninen, który na ring ma wrócić 15 czerwca podczas gali organizowanej w USA. Ta data wyklucza jednak udział Polaka w tym pojedynku.

Fiodor Łapin, trener Kamila Szeremety i główny szkoleniowiec grupy KnockOut Promotions, 15 czerwca będzie pracował w Rydze w narożniku Krzysztofa Głowackiego, który zaboksuje z Mairisem Briedisem o pasy WBO Interim i WBC Diamond w wadze junior ciężkiej. Walka będzie także półfinałem turnieju World Boxing Super Series.

Jermall Charlo w czerwcu wejdzie do ringu po raz pierwszy od grudniowego pojedynku z Matwiejem Korobowem. Walka zakończyła się wygraną Charlo, jednak była dla pięściarza z Teksasu dużo trudniejsza, niż przewidywano.

Walką z Szeremetą w ostatnim czasie jest także zainteresowany obóz byłego czempiona wagi średniej Giennadija Gołowkina. Kazach także swoją walkę planuje na 15 czerwca, co oznacza, że z tych samych powodów, Polak do tego pojedynku nie będzie mógł przystąpić.