Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

W walce wagi średniej na gali w Nowym Dworze Mazowieckiem Kamil Szeremeta (8-0, 1 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Howarda Cospolite (10-4-1, 4 KO). Po ośmiu ciekawych rundach sędziowie punktowali 77-75, 77-75 i 78-74 dla Polaka.

Początek pojedynku toczył się na środku ringu, gdzie obaj pięściarze próbowali swoich sił w półdystansie. Francuz kilka razy mocno trafił Szeremetę, który w kolejnych starciach zdecydował się cofnąć i boksować z kontry. Taktyka Polaka zdała egzamin, a tempo walki trochę się uspokoiło.

Białostoczanin przepuszczał większość ataków Cospolite, punktując jednocześnie ciosami z lewej ręki. Szeremeta wchodził ze swoimi akcjami w drugie tempo, uzyskując coraz większą przewagę między linami. Mocne tempo pojedynku zrobiło wrażenie na Polaku, który w ostatnich dwóch starciach bardzo ciężko oddychał. Szeremeta starał się utrzymać aktywność z początkowych rund, ale jego uderzenia nie były już tak dynamiczne.

W końcowych sekundach pięściarz grupy Babilon Promotion zdecydował się na odważną szarżę, spychając Francuza do narożnika. Szeremeta trafił kilkoma ciosami sierpowymi, podkreślając swoją przewagę w drugiej połowie pojedynku. Dla białostoczanina było to trzecie tegoroczne zwycięstwo.