Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

17 października na gali w Dzierżoniowie kolejną walkę stoczy wysoko notowany w rankingu WBO wagi piórkowej Kamil Łaszczyk (17-0, 7 KO). Zapraszamy do lektury wywiadu z niepokonanym pięściarzem Global Boxing.

- Ostatni raz widzieliśmy cię w ringu 16 maja w Ślesinie, gdzie po bardzo dobrej walce zdobyłeś tytuł mistrza świata WBF oraz międzynarodowego mistrza Polski. Później upragnione wakacje... Od kiedy jesteś już w treningu i jak minął ten okres aż do dnia dzisiejszego?
Kamil Łaszczyk: Jestem w treningu już 4 tygodnie, przede mną jeszcze 8 ciężkich tygodni, ale przed rozpoczęciem obozu szlifowałwm technikę, robiłem dużo kondycji... A tak to spędziłem wakacje we Wrocławiu z dziewczyną i znajomymi

- Teraz przygotowujesz się do walki, która odbędzie się 17 października w Dzierżoniowie podczas gali Friday Night Show 2, gdzie stoczysz walkę wieczoru. W Dzierżoniowie trenujesz na co dzień, ludzie już cię tam znają, wielokrotnie boksowałeś z logiem miasta na plecach, a w dodatku Dzierżoniów leży niedaleko twojego rodzinnego Wrocławia - można powiedzieć, że będziesz boksował u siebie. Jak do tego podchodzisz i czy czujesz dodatkową presję z tym związaną?
Na początku lekko odczuwałem tę presję, teraz już jestem do tego bardziej przyzwyczajony

- Przed walką w Ślesinie twój promotor Mariusz Kołodziej mówił, że jeszcze jedna lub dwie walki i będziesz gotowy walczyć o mistrzostwo świata, bo propozycje już przecież były. Czujesz, że to już się zbliża, że ta walka przybliży cię do walki o tytuł?
Racja, propozycja boksowania o mistrza świata padła, ale mówiąc szczerze, to wszystko zależy od mojego promotora. Ja jestem gotowy, by walczyćm, chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony, zrobiłbym wszystko co w mojej mocy by wygrać

Zmieniając temat, jak na dzień dzisiejszy wygląda twoja waga, dużo zrzucania przed tobą, zdrowe odżywianie?
Wagę mam super, przez wakacje cały czas miałem dietę, ważę 60 kg, staram się odżywiać zdrowo. Czasem pozwolę sobie na coś niezdrowego, ale przestrzegam diety.

- Na jakim etapie przygotowań jesteś teraz ?
W tym momencie jestem na etapie wzmacniania się, szkolę technikę, by wyeliminować błędy, a oprócz tego robię kondycję.

- Znasz już swojego przeciwnika? Wiesz, kto przyjedzie do ciebie na sparingi ?
Jeżeli chodzi o przeciwnika, to jeszcze nie wiem. Słyszałem o dwóch zawodnikach, ale żadnych konkretów jeszcze nie znam

- Chcesz coś przekazać swoim fanom?
Chciałbym zaprosić wszystkich swoich kibiców na walkę w Dzierżoniowie. Mam nadzieję, że zapewnię dreszczyk emocji wszystkim kibicom. Pozdrawiam!

http://www.youtube.com/watch?v=SbZgLTYE5y8