Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

Kamil ŁaszczykW pojedynku poprzedzającym główne wydarzenie gali w Ostródzie Kamil Łaszczyk (14-0, 6 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Andreja Isajewa (23-4, 7 KO), broniąc tym samym tytułu WBO Inter-Continental wagi piórkowej. Po dwunastu rundach sędziowie punktowali 116-112, 116-112 i 116-112 dla Polaka.

Białorusin od początku walki starał się spychać Łaszczyka do defensywy, ale Polak imponował szybkością i wielokrotnie karcił idącego do przodu przeciwnika błyskawicznymi ciosami sierpowymi. Od czwartego starcia tempo pojedynku uspokoiło się, Isajew dalej próbował naciskać, ale z jego ataków niewiele wychodziło.

Łaszczyk kontrolował walkę wyprowadzając szybkie serie ciosów prostych i korzystając z dobrej pracy nóg. W siódmej rundzie pięściarz grupy Global Boxing doznał rozcięcia lewego łuku brwiowego, ale nie miało to wpływu na przebieg rywalizacji. Polak nie dawał się spychać na liny i poprzez aktywną lewą rękę skutecznie stopował ofensywne zapędy przeciwnika.

Do ostatnich sekund Isajew próbował odwrócić losy walki, ale Łaszczyk pozostawał nieuchwytny dla ambitnego przeciwnika, broniąc po raz pierwszy tytułu WBO Inter-Continental wywalczonego w listopadzie. Dla Polaka była to już trzecia tegoroczna wygrana.