Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut


Izuagbe Ugonoh (16-0, 13 KO) dopiero zadebiutował w rankingu IBF wagi ciężkiej, a już może otrzymać szansę walki o mistrzostwo świata z Anthonym Joshuą (17-0, 17 KO). Taki przynajmniej scenariusz biorą pod uwagę promotorzy "Izu" z grupy Duco Events.

Do pojedynku Ugonoha z siejącym postrach na zawodowych ringach Joshuą mogłoby dojść 26 listopada na gali w Manchesterze, na której zaboskować ma także kolega Polaka z drużyny - oficjalny challenger IBF Joseph Parker (20-0, 17 KO). Aktualnie obóz Joshuy prowadzi negocjacje na temat pojedynku z Kubratem Pulewem (23-1, 12 KO), jednak z nieoficjalnych informacji wynika, że rozmowy są bardzo trudne.

- Izu już pojawił się w czołowej 15-tce IBF i mistrz może go sobie wybrać [na dobrowolną obronę]. Jeśli dostaniemy ofertę: "teraz Izu, a potem weźmiemy Josepha", będziemy bardziej niż szczęśliwi i siądziemy do negocjacji - powiedział portalowi fightnews.com Dean Lonergan z Duco Events.

Póki co Iuzagbe Ugonoha 1 października w Nowej Zelandii czeka pojedynek z Gregorym Tonym (21-6, 16 KO). Na tej samej gali Joseph Parker skrzyżuje rękawice z Aleksanrem Dimitrenką (38-2, 24 KO).