onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


 

7 marca na gali Knockout Boxing Night w Łomży pierwszy tegoroczny pojedynek stoczy Fiodor Czerkaszyn (15-0, 10 KO). Przeciwnikiem niepokonanego na zawodowych ringach 24-latka będzie były mistrz świata wagi średniej Sam Soliman (46-14-1, 19 KO).

Przebieg marcowej walki może okazać się bardzo ważny dla pięściarza grupy KnockOut Promotions. Andrzej Wasilewski, który promuje Czerkaszyna, zdradził, że wkrótce podejmie istotne decyzje dotyczące przyszłości pięściarza.

- Po tej walce skontaktuje się z komisjami rankingowymi prestiżowych federacji i postaram się, aby Fiodor został zauważony. Usiądziemy też i zastanowimy się wspólnie z trenerem Fiodorem Łapinem, w którą stronę poprowadzić sportową przyszłość Czerkaszyna - przekonuje Wasilewski w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

- Jedną z opcji jest zaatakowanie tytułu mistrza Europy, co na przykład znakomicie podziałało w przypadku Kamila Szeremety, a drugą możliwością jest ustawianie się w kolejce do jednego z pasów światowych. Mamy duże doświadczenie w prowadzeniu pięściarzy, ale dla każdego trzeb dobrać najbardziej optymalną drogę - mówi szef grupy KnockOut Promotions.

Pochodzący z Australii Soliman pojawi się w Polsce już dwa tygodnie przed starciem z Czerkaszynem. Pierwsze dni nad Wisłą spędzi w Warszawie, a później przeniesie się na miejsce wydarzenia.

Główną atrakcją tej imprezy będzie powrót do wagi junior ciężkiej Artura Szpilki. Pięściarz z Wieliczki skrzyżuje rękawice z twardym i nieprzewidywalnym Sergiejem Radczenko. W Łożmy kibice zobaczą w akcji także m.in. Kamila Bednarka, Pawła Stępnia oraz Przemysława Zyśka.

Kup bilety na galę Knockout Boxing Night 10 >>