Patronat medialny


 

Pierwsza w historii polskiego boksu zawodowego mistrzyni Europy Ewa Piątkowska (9-1, 4 KO) rozpoczęła w ubiegłym tygodniu sparingi przed walką z Aleksandrą Magdziak Lopes (16-3-2, 1 KO). 17 września na gali Polsat Boxing Night pięściarki będą rywalizować o tytuł mistrzyni świata WBC wagi super półśredniej.

- Mam za sobą już kilka sesji sparingowych i czuje się bardzo dobrze. Rozpoczęłam sparingi z ubiegłym tygodniu. Robimy z trenerem Andrzejem Gmitrukiem wszystko, żeby na 17 września wypracować życiową formę - zapowiada "Tygrysica".

- W ubiegłym tygodniu sparowałam z jedną pięściarką oraz Michłem Syrowatką, który narzucał mi bardzo wysokie tempo i nie dawał chwili na odpoczynek. Taka praca na pewno przyniesie efekty. W tym tygodniu dojechała do nas jeszcze jedna pięściarska amatorska ze Śląska, więc wszystko zmierza we właściwym kierunku - relacjonuje Piątkowska, która w ostatniej zawodowej walce pokonała Karinę Kopińską.

Wrześniowa gala będzie pierwszą imprezą organizowaną w Polsce, podczas której dojdzie aż do dwóch walk o mistrzostwo świata. Poza pojedynkiem Piątkowskiej z Magdziak Lopes, do walki o mistrzostwo świata WBO wagi junior ciężkiej przystąpią Krzysztof Głowacki (26-0, 16 KO) i mistrz olimpijski z Londynu Oleksandr Usyk (9-0, 9 KO).