Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

- Zrobię wszystko, żeby zdobyć ten pas mistrzowski - zapowiada w rozmowie z Polsatsport.pl Ewa Piątkowska (9-1, 4 KO), który 17 września podczas gali Polsat Boxing Night zmierzy się z Aleksandrą Magdziak Lopes (16-2-3, 1 KO). Stawką tego pojedynku będzie tytuł mistrzyni świata WBC wagi super półśredniej.

- Chcę pokazać naprawdę dobry boks, aby zapamiętali tę walkę na długo. Walką wieczoru będzie starcie Krzysztofa Głowackiego z Oleksandrem Usykiem, ale mam nadzieję, że mój pojedynek też będzie niezwykle emocjonujący - mówi "Tygrysica", która w ubiegłym roku jako pierwsza polska pięściarka sięgnęła po tytuł mistrzyni Europy.

Rywalka Piątkowskiej miała już okazję walczyć o mistrzostwo świata, jednak przegrała minimalnie na punkty z Mikaelą Lauren, która dzierżyła mistrzowski pas WBC do tej pory. Niejednogłośny werdykt punktowy w tej walce wywołał jednak wiele dyskusji i został uznany za kontrowersyjny.

- Oglądałam już Magdziak Lopes i jest na pewno twardą pięściarką. Nie boi się podejmować walki, nic sobie nie robi z tego, że ktoś na niej wywiera presję i jest konsekwentna w ringu. Dobrze pracuje lewym prostym i ma niezłą pracę nóg. Myślę, że to ja będę w tej walce stroną atakującą, a ona będzie starała się kontrować - prognozuje "Tygrysica".

W tym roku Piątkowska stoczyła do tej pory jedną walkę, wygrywając po emocjonującym pojedynku z Kariną Kopińską.

Pełny zapis rozmowy z Ewą Piątkowską na Polsatsport.pl >>