Patronat medialny


 

17 września na gali Polsat Boxing Night w trójmiejskiej ERGO Arenie dojdzie do walki o mistrzostwo świata WBC wagi super półśredniej pomiędzy Ewą Piątkowską (9-1, 4 KO) i Aleksandrą Magdziak Lopes (16-3-2, 1 KO) - poinformował Andrzej Wasilewski, jeden z promotorów Polki.

Będzie to pierwsza walka o kobiece mistrzostwo świata najbardziej prestiżowej bokserskiej federacji organizowana na terenie Polski. Jednocześnie będzie to także pierwsza gala nad Wisłą, podczas której dojdzie aż do dwóch walk o mistrzostwo świata. Głównym wydarzeniem imprezy będzie konfrontacja czempiona WBO wagi junior ciężkiej Krzysztofa Głowackiego (26-0, 16 KO) z Oleksandrem Usykiem (9-0, 9 KO).

Tytuł WBC w limicie do 69 kilogramów poprzednio należał do Szwedki Mikaeli Lauren, która przeniosła się niedawno do niższej kategorii wagowej. O jej pas będą rywalizowały Piątkowska i urodzona w Gliwicach, ale mieszkająca na stałe w USA Magdziak Lopes.

Polka ostatni raz boksowała w maju, z kolei jej przyszła rywalka ostatnią walkę stoczyła w sobotę, zdobywając przy okazji pas WBC Silver w kategorii półśredniej.  Dla Magdziak Lopes będzie to drugie podejście do światowego czempionatu na zawodowych ringach, z kolei Piątkowska przed taką szansą stanie po raz pierwszy.