Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut

Ewa Piątkowska (7-1, 4 KO) zakończyła przygotowania do piątkowej walki z Marie Riederer (15-3-1, 10 KO). Dwa dni temu "Tygrysica" odbyła ostatni sparing przed starciem z byłą pretendentką do tytułu mistrzyni świata z Niemiec.

- To będzie atrakcyjna walka dla kibiców, bo spotkają się dwie kobiety, które mają czym uderzyć, nokaut będzie wisiał w powietrzu - powiedziała "Super Expressowi" Piątkowska, która w kwietniu zdobyła pas WBC Silver.

Stawką walki Piątkowskiej z Riederer będzie tytuł mistrzyni Europy wagi półśredniej. 31-letnia pięściarka z Warszawy ma szansę zostać pierwszą Polką, która sięgnie po tytuł Europejskiej Unii Boksu. "Tygrysica" już jednak myśli o dalszych krokach i ewentualnym pojedynku z najlepszą zawodniczką świata bez podziału na kategorie wagowe Cecilią Breakhus.

- Jeśli pokonam Riederer, to w rankingach będę tuż za Braekhus i ta walka będzie możliwa. Pozostaje tylko dogadać się co do finansów. To niesamowite, bo Braekhus to moja idolka - mówi Piątkowska, dla której będzie to czwarty tegoroczny pojedynek.

Walka "Tygrysicy" z Riederer będzie głównym wydarzeniem gali w Rzeszowie, podczas której kibice będą mogli zobaczyć również m.in. Michała Cieślaka, Marka Matyję oraz Przemysława Runowskiego.

Kup bilety na galę w Rzeszów Boxing Night >>