Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Krzysztof SzotNa terenie klubu PKB Poznań przygotowuje się Krzysztof Szot (15-1-1, 5 KO) do swojego pierwszego w zawodowej karierze pojedynku poza granicami Polski. 17 marca podczas gali we włoskiej Pavii „Rzeźnik” zmierzy się z Lucą Giaconem (18-0, 17 KO) w walce o mistrzostwo Unii Europejskiej wagi lekkiej.

- Proponowaliśmy Krzysztofowi obóz w górach, ale on wolał przygotowywać się w swoim starym klubie. Boksował w Poznaniu za czasów amatorskich, długo tam mieszka, ma tam swojego starego trenera i czuje się tam bardzo dobrze. Jest tam z kim sparować, więc liczymy, że we Włoszech uda się sprawić niespodziankę – mówi Tomasz Babiloński, promotor 33-letniego pięściarza ze Śląska.

- Z formą Krzysztofa bywa różnie, ale tym razem nie powinno być problemów z przygotowaniami. O pojedynku z Włochem wiedzieliśmy od dwóch i pół miesiąca. Krzysztof sam chciał pojechać zagranicę i spróbować swoich sił, więc jak nie teraz to kiedy. On sam twierdzi, że walcząc na wyjeździe czuje mniejszą presję – tłumaczy szef grupy Babilon Promotion.

Noszący przydomek „Czarna Mamba” pięściarz z Włoch nie zakończył przed czasem tylko jednej zawodowej walki. Szot jedyną porażkę w profesjonalnej karierze poniósł przez techniczny nokaut na wskutek rozcięcia łuku brwiowego.