Patronat medialny


 


- Na pewno oddam całe serce w ringu - powiedział Roger Hryniuk (+91 kg) przed debiutem w zawodowej lidze World Series of Boxing. Już jutro w nocy w Miami mecz Rafako Hussars Poland z USA Knockouts. Transmisja w TVP Sport o g. 1:00 z piątku na sobotę.

Pochodzący z Łap na Podlasiu 23-letni Roger Hryniuk spotka się w ostatniej, 5 walce z 26-letnim Camem F. Awesome, który rozpoczął treningi bokserskie dopiero w wieku 17 lat. Kilka miesięcy temu Polak przegrał z Amerykaninem w finale Memoriału Leszka Drogosza w Kielcach. - Gdybym miał określić umiejętności sportowe Awesome’a na tle innych przeciwników, na pewno to zawodnik nie najtrudniejszy, ale jeden z najbardziej niewygodnych. Nie bije mocno, ale celnie. Uważam jednak, że jest w moim zasięgu i mam nadzieję, że jutro to pokażę - powiedział Roger Hryniuk.

Dla słynącego z ambicji i pracowitości Rogera to debiut na ringach WSB, choć stoczył już 5-rundową walkę w grudniowym test-meczu z Ukraine Otomans w Łucku. Przegrał wtedy po kontrowersyjnym werdykcie 1-2 z ważącym aż 131 kg Igorem Szewadzutskijem. - Z presją radzę sobie dobrze, miałem już przetarcie na Ukrainie, więc wiem jak smakuje boks na takim dystansie. A na stres najlepsza jest dla mnie rozmowa z moją z dziewczyną, która zawsze mocno mnie wspiera - mówi były Mistrz Polski Juniorów i Młodzieżowców.

Roger Hryniuk jeszcze niedawno miał pozycję nr 3 w Husarii w swojej wadze. Dobry występ na Florydzie może mu zapewnić miejsce na stałe w składzie Biało-Czerwonych w elitarnych rozgrywkach. - Wierzę, że uda mi się pokazać z najlepszej strony. Na pewno oddam całe serce w ringu, nie po to przecież ktoś we mnie uwierzył, żebym teraz miał się nie postarać - podsumował podopieczny trenerów Zbigniewa Raubo i Jerzego Baranieckiego.

W Miami w zespole Husarii boksować będą także -52 kg Hamza Touba (Niemcy), -60 kg Dawid Michelus, -69 kg Steven Gerard Donnelly (Irlandia Północna), -81 kg Mateusz Tryc.