Patronat medialny


 


- Nie oczekujcie samych nokautów, taka presja nie jest mi potrzebna - apeluje Igor Jakubowski, który wygrał już 2 walki przed czasem w lidze WSB. W piątek bokserzy Rafako Hussars Poland spotkają o g. 20:00 się w Koninie z Italia Thunder. Transmisja w TVP Sport.

Mistrz Unii Europejskiej rewelacyjnie rozpoczął występy w World Series of Boxing. Do tej pory znokautował już dwóch rywali, a obie walki trwały łącznie raptem kilka minut. Tym razem przed własną publicznością Igor Jakubowski (-91 kg) spotka się z mającym albańskie korzenie Endri Spahiu. - Może i niepotrzebnie wygrałem obie walki przed czasem… Teraz wiele osób oczekuje kolejnych nokautów, ale w boksie tak się nie da. Najważniejsze abym wygrywał, nawet i na punkty. Zawistnym ludziom to nie będzie odpowiadało, ale takim nigdy się nie dogodzi. Mnie dodatkowa presja nie jest potrzebna - powiedział Igor Jakubowski.

W składzie Husarii są też Dawid Jagodziński -49 kg, Sylwester Kozłowski -56 kg, Damian Kiwior -64 kg i Tomasz Jabłoński -75 kg. Całą piątkę bokserów kibice będą mogli spotkać podczas czwartkowego ważenia w warszawskim hotelu Gromada, ul. 17 stycznia 32. Początek ceremonii o g. 11:00.

Walczący w wadze ciężkiej Igor Jakubowskim ma mnóstwo sympatyków w Koninie. Zawodnik Zagłębia przed 4 laty zdobył w swoim mieście złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów. Walczył wtedy w wadze średniej, a w półfinale pokonał Tomasza Jabłońskiego. Niedługo później pojechał na Mistrzostwa Świata do Baku, gdzie już w kategorii półciężkiej pokonał Felixa Valerę z Dominikany i przegrał w wyniku kontuzji z Rouzbahanim z Iranu. - To był mój pierwszy tytuł seniorski, zdobyty w wieku zaledwie 18 lat. Własna hala z jednej strony pomaga, ale też stres jest podwójny. Postaram się spełnić oczekiwania i pomóc drużynie w odniesieniu zwycięstwa. Czeka nas bardzo ciężki mecz, Włosi mają w składzie świetnych Irlandczyków Barnesa i Conlana w najniższych kategoriach, do tego prawdopodobny rywal Damiana – Mangiacapre to też medalista Olimpijski. Ale myślę, że będzie dobrze - mówi Igor Jakubowski.

Bokser Rafako Hussars Poland z dorobkiem 10 pkt jest liderem rankingu Olimpijskiego w swojej wadze. Wyprzedza o 1 pkt Denysa Poyatsykę (Ukraine Otamans) i Erislandy Savona (Cuba Domadores).
- Będę się emocjonował rankingiem dopiero po 7 walce, a teraz to jeszcze za wcześnie. Na pewno celem jest utrzymanie pozycji i zdobycie kwalifikacji na Igrzyska w Rio 2016 - dodał.