Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

Nie udało się Hussars Poland przełamać serii porażek w lidze World Series of Boxing. W sobotę nad ranem Biało-Czerwoni przegrali w meksykańskiej stolicy z Mexico Guerreros 0-5.

Zaczęło się obiecująco, bowiem łodzianin Mariusz Koch (-52kg) z animuszem natarł w 1. rundzie na jednego z liderów gospodarzy Eliasa Emigidio. Zawodnik Husarii imponował zwłaszcza akcjami prawy na dół-lewy sierpowy. W 2. rundzie niestety Mariusz Koch był dwukrotnie liczony, a po kolejnej serii ciosów sędzia przerwał pojedynek.

Przegrane zanotowali też mający już pewne doświadczenie w WSB Dawid Michelus (-60kg) iIreneusz Zakrzewski (-69kg). Dawid Michelus przegrał z 18-letnim Lindolfo Garzą Delgado, a główną bolączką była słaba praca nóg i zbyt mała ilość ciosów. Z kolei w pojedynku dwóch mańkutów Ireneusz Zakrzewski okazał się wyraźnie słabszy od indywidualnego mistrza WSB z poprzedniego sezonu Marvina Cabrery.

Meksykanie zmienili swych zawodniów w dwóch najwyższych kategoriach - brązowego medalistę Mistrzostw Europy Mołdawianina Petru Ciobanu zastąpił Juan Abraham Villegas(-81kg), a w superciężkiej wystąpił Portorykańczyk Gerardo Miguel Brisbal. Z pierwszym rywalem Piotr Podłucki przegrał na punkty, zaś Arkadiusz Toborek znalazł się na deskach w 4. rundzie po sierpie, a sędzia zakończył pojedynek.

Husaria ma bilans 0-4 w tym sezonie, a kolejny mecz odbędzie się już w styczniu. Do Polski przyjedzie broniąca tytyłu Astana Arlans Kazakhstan.

Wyniki walk w Mexico City:
52kg: Elias Emigidio TKO 2 Mariusz Koch
60kg: Lindolfo Garza Delgado UD 5 Dawid Michelus
69kg: Marvin Cabrera UD 5 Ireneusz Zakrzewski
81kg: Juan Abraham Villegas UD 5 Piotr Podłucki
91kg: Gerardo Miguel Brisbal TKO 4 Arkadiusz Toborek